Psychoterapia psychodynamiczna

psychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna

Leczenie zaburzeń psychicznych metodą psychoterapii wymaga odpowiedniego podejścia. W poszukiwaniu najskuteczniejszych metod opracowano tak zwaną psychoterapią psychodynamiczną. To technika bazująca na podstawowych założeniach psychoanalizy i psychoterapii. Podejście psychodynamiczne opiera się na rozmowie i „podążaniu za pacjentem” – to on dyktuje, jakie tematy chce poruszyć i o czym chce porozmawiać. Wymaga to zbudowania silnej i opartej na zaufaniu relacji między terapeutą i pacjentem – tak, aby ten drugi czuł się komfortowo, wyrażając swoje myśli czy lęki.

Terapia indywidualna prowadzona metodą psychodynamiczną przebiega „pod dyktando” pacjenta, jednak terapeuta nieustannie interpretuje jego zachowania oraz analizuje dobór poruszanych tematów, co stanowi dla niego istotne źródło informacji. Dzięki temu możliwe jest przepracowanie wielu konfliktów psychologicznych. Psychoterapia psychodynamiczna jest pomocna m.in. w leczeniu zaburzeń nastroju, osobowości, zaburzeń lękowych i stresu pourazowego. Ponadto pomaga rozwiązywać problemy na gruncie relacji międzyludzkich. To skuteczne narzędzie do poprawy swojego samopoczucia, a także budowania pewności siebie i trwałych zmian w osobowości.

Psychoterapia psychodynamiczna opiera się na bliskiej relacji z terapeutą, dlatego jej podjęcie poprzedzają konsultacje. Jeśli są Państwo zainteresowani niezobowiązującym spotkaniem, wystarczy skontaktować się z moim gabinetem w Lublinie – na pytania odpowiadam zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Copyright © 2019 Aldona Sławińska Gabinet Psychoterapii | Polityka prywatności

20-109 Lublin, ul. Bernardyńska 12 | aldonaslawinska@interia.pl | +48 605 832 196

TELEFON

+48 605 832 196

You have Successfully Subscribed!